NASZA OFERTA

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Folwarku, który czeka na Państwa przez cały rok. Przyjmujemy Gości na jedną lub kilka nocy, na krótki weekendowy wypoczynek, a także na dłuższy urlop wakacyjny. Nasza oferta skierowana jest zarówno do turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Mamy warunki do przyjęcia rodzin z dziećmi, młodzieży oraz osób starszych. Możliwości, jakimi dysponujemy, z pewnością zaspokoją wszystkie Państwa potrzeby. Wiele atrakcji, które czekają na osoby odwiedzające to urokliwe miejsce, na pewno sprawi, że będzie to niezapomniany wyjazd.

BAZA NOCLEGOWA

Oferujemy 24 pokoje, 75 miejsc noclegowych w 3 oddzielnych budynkach, na tym samym ogrodzonym podwórku (pow. 30 arów). W niektórych pokojach do dyspozycji gości są prywatne łazienki. Łazienki są w pokojach o numerach: 9, 10, 20, 21, 22 i 23 (wspólna łazienka), 27, i w domku letniskowym jest 5 pokoi, 15- z oddzielną łazienką oraz 16, 17, 18, 19 z 2 wspólnymi łazienkami, WC oraz umywalkami. Łazienki ogólnodostępne są: na parterze i na piętrze w domu głównym.

Dla wygody gości przygotowane są ogólnodostępne kuchnie, wyposażone w niezbędne sprzęty kuchenno-stołówkowe. Kuchnie są wyposażone w kuchenki gazowe.
W razie potrzeby możemy zapewnić dodatkowe noclegi i wyżywienie dla 20 osób w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym w niedalekiej odległości od Folwarku.
Mamy pole namiotowe i campingowe wyposażone w skrzynki elektryczne, goście przyjeżdżający do nas z przyczepami campingowymi mogą korzystać z prądu. Turyści mieszkający na polu namiotowym i campingowym mają dostęp do łazienek, kuchni i jadalni.
W ogrodzonym podwórku są utwardzone parkingi na samochody osobowe i autokar.

WYŻYWIENIE

Zapewniamy posiłki w naszej jadalni na 100 miejsc.
Serwujemy zrębickie i regionalne potrawy.
Do kulinarnej obsługi gości mamy miłą jurajską załogę, w strojach ludowych.

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

Organizujemy imprezy i przyjęcia okolicznościowe jak: wesela, komunie, imieniny, jubileusze, spotkania integracyjne, szkolenia, obozy kondycyjne dla sportowców, zwłaszcza piłkarzy, kolarzy, lekkoatletów itp.
Posiadamy sale biesiadne na 50 osób (cały rok), a latem dodatkowe sale biesiadne na 60 miejsc w altankach zabudowanych oknami, oraz 3 sale do zabaw tanecznych i dyskotek.

ATRAKCJE

Na terenie Folwarku jest altanka z miejscami do siedzenia, stołami i grillem stacjonarnym. Jest także miejsce na ognisko. Do dyspozycji naszych gości jest boisko do siatkówki i badmintona. Na północnej części, za boiskiem do siatkówki, posiadamy "elekrownię" z fotowoltaiki. Dążymy do wyeliminowania węgla z kotłowni.
Zapewniamy naszym Gościom usługi licencjonowanych przewodników turystycznych po Jurze. Grupom zorganizowanym udostępniamy numery telefonów przewodników. Zainteresowani sami uzgadniają cenę za tę usługę.
Organizujemy imprezy plenerowe w jaskini i kamieniołomie, w jurajskich lasach, w poniemieckich bunkrach z II wojny światowej.
Zapewniamy pobyt w pobliskim Olsztynie, zwiedzanie ruchomej szopki i oryginalnego jurajskiego teatru „Stodoła" (ich strony internetowe są integralną częścią naszej folwarcznej strony), zwiedzanie ruin zamku oraz Pustyni Siedleckiej.
Proponujemy zwiedzanie nowego szlaku zwanego Dróżki św. Idziego w Zrębicach, w tym modrzewiowego kościoła będącego perłą na śląskim szlaku architektury drewnianej.

Zapraszamy również do zwiedzenia naszej folwarcznej tradycyjnej wędzarni, gdzie przygotowujemy dla naszych gości tradycyjne, swojskie wędliny, które można skosztować podczas wieczornych biesiad... zakupić i zabrać do domu.

ORGANIZUJEMY KULIGI CIUCHCIĄ I DWOMA POWOZAMI, w ciągu całego roku:

Organizujemy ognisko i pieczenie kiełbasek w jurajskim lesie ...k/ Żródełka św.Idziego (Cena 50 zł od KAŻDEGO UCZESTNIKA); specjalne seanse w lochach Maćka Borkowica połączone z opowiadaniem legend i historii zamku w Olsztynie, oglądaniem Szopki Olsztyńskiej (płatne indywidualnie); zorganizowane grupy, po wcześniejszym uzgodnieniu z gospodrzem, mogą urządzić sobie dyskotekę w naszych altankach folwarcznych do godz. 22:00. Grupa oddaje salę posprzątaną.

BIESIADY

Folwark specjalizuje się w organizowaniu zjazdów rodzinnych oraz różnego rodzaju biesiad okolicznościowych: przyjęć komunijnych i weselnych, spotkań integracyjnych, jubileuszowych, dla grona pedagogicznego wszystkich szczebli szkolnych.

Atrakcją tych biesiad są m.in. "tradycyjne swojskie wędliny" robione we własnej wędzarni oraz wspaniały folwarczny smalec z kiszonymi ogórkami. Są one wykonywane z niezwykłą starannością, według starych, sprawdzonych receptur. W całej wędzarni nie znajdziecie ani grama konserwantów, barwników czy innych ulepszaczy! A jak wiadomo, podczas każdego spotkania na pierwszym miejscu jest atmosfera, którą tworzą sami goście i miejsce, a zaraz potem jest dobre jedzenie i Wasze trunki. Folwark dzięki swojemu staropolskiemu klimatowi i własnemu zapleczu kulinarnemu zapewnia i jedno i drugie.

Istnieje możliwość zaplanowania i zorganizowania innych imprez na życzenie naszych Gości po wcześniejszym uzgodnieniu warunków i omówieniu szczegółów z gospodarzem Folwarku.

Na wszystkie wymienione nasze usługi wydajemy rachunki dla organizatora wycieczki.

REZERWACJA

Obowiązuje rezerwacja noclegów i wyżywienia.
Rezerwacja zostaje przyjęta po wpłaceniu na konto Folwarku Zrębice 100 zł zadatku. Pozostałą część wpłaca się po przybyciu do Folwarku. W przypadku rezygnacji z pobytu zaliczka nie podlega zwrotowi. W szczególnych przypadkach gospodarz może wyrazić zgodę na pisemną rezerwację - zamówienie przysłane mailem.

Nr konta bankowego:
FOLWARK ZRĘBICE - KBS 0/Janów
nr r-ku 55 8591 0007 0331 0925 9879 0002

Informacje ogólne o zasadach obowiązujących w Folwarku Zrębice

Nie używamy własnych czajników elektrycznych do gotowania wody!

W kilku pokojach i w jadalniach są telewizory.

Palenie papierosów - tylko w wyznaczonych miejscach, poza częścią mieszkalną.
Za palenie papierosów w domu, w pokojach sypialnych, w łazienkach pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 200 zł od każdej osoby mieszkającej w tym pokoju (w przypadku, gdy gospodarz stwierdzi łamanie tej zasady).

W całym domu obowiązuje noszenie kapci.
Zwyczaj obowiązuje ze względu na parkiet, który chcemy zachować w dobrym stanie dla wszystkich gości, którzy nas odwiedzają. Za łamanie tego naszego folwarcznego zwyczaju pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 20 zł. Osoby nieposiadające kapci mogą je wypożyczyć w naszej wypożyczalni (para kapci 2 zł za cały pobyt).

Od godz. 22:00 do 6:00 obowiązuje cisza nocna.
Goście wypoczywający mają możliwość wyspania się, gdyż przecież m.in. w tym celu przyjeżdżają do nas.